Warsztat prowadzony jest przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, funkcjonuje od 1995 roku. Warsztat mieści się w budynku parafialnym przy kościele św. Józefa na Kole (ul.Deotymy). W zajęciach uczestniczy 35 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Oferta programowa:
Terapia zajęciowa prowadzona w siedmiu pracowniach, czyli:
- w pięciu pracowniach podstawowych:
- szycia
- 2 ceramicznych
- plastycznej
- administracyjno-komputerowej
- w pracowni gospodarstwa domowego (pracownia ma charakter rotacyjny – każdy uczestnik pracuje w tej pracowni przez miesiąc, z częstotliwością raz na około pół roku)
- w pracowni funkcjonowania społecznego (pracownia ma charakter rotacyjny – każdy uczestnik ma możliwość pracy w tej pracowni przez miesiąc, z częstotliwością raz na około pół roku)
Zajęcia uzupełniające
- rehabilitacja ruchowa
- codzienną gimnastykę poranną
- zajęcia sportowe w ZS nr 32 pod okiem nauczyciela WF
- spacery
- imprezy sportowe (wewnętrzne i międzywarsztatowe)
- inne formy terapii – wspomagające i uzupełniające terapię zajęciową:
- biblioterapię
- muzykoterapię
- zajęcia integrujące
- zajęcia indywidualne z psychologiem
- zajęcia ruchu rozwijającego
- dogoterapia
- wycieczki
Celem rehabilitacji w WTZ jest wspieranie rozwoju społecznego uczestnika, w tym także – wspieranie i nauka umiejętności, służących podjęciu pracy. Uczestnik korzysta z oferty terapeutycznej w warsztacie zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji. Raz w roku Rada Programowa dokonuje okresowej oceny realizacji indywidualnego programu rehabilitacji, a raz na pół roku – ocenia indywidualne efekty rehabilitacyjne przy udziale uczestnika .
Godziny otwarcia WTZ: 8.00 – 16.00. Blok zajęć terapeutycznych grupowych rozpoczyna się o godzinie 8.45, a kończy o 14.45. Zajęcia w pozostałym czasie mają charakter indywidualny.
Uczestnik WTZ zobowiązuje się do codziennego udziału przynajmniej w bloku zajęć terapeutycznych grupowych. Wszelkie zmiany w tym zakresie należy konsultować z personelem (instruktorem pracowni lub kierownikiem), a nieobecności wyjaśnić na piśmie (zwolnienie lekarskie lub oświadczenie rodzica/opiekuna).
Jeśli masz pytania, napisz do nas.